Mistrovské utkání FK Dýšiná

Do utkání v Dýšiné jsme nastupovali s jediným úkolem, potvrdit body z minulého utkání a ziskem bodů se přiblížit k čelu tabulky. Na těžkém a rozmáčeném terénu jsme chtěli hrát hlavně po zemi,dobře se pohybovat a pokoušet se o častou střelbu z každé pozice,tím jsme chtěli rychle utkání rozhodnout.
     Utkání jsme začali příliš bohorovně,snažili jsme se jen přehrávat balón z jedné strany na druhou což bylo díky těžkému terénu velice nebezpečné. To se nám záhy i nevyplatilo,běžela teprve 2.minuta zápasu a po naší špatné rozehrávce ve středu hřiště chybujeme a pouštíme domácího útočníka do brejku,který Pecl v naší brance zastavil pouze faulem a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten Pecl zlikvidoval a poradil si i s následnou dorážkou. Prvních 30 minut se odehrávalo podle stejného scénáře, hraje se převážně ve středu hřiště, my jsme více na balónu,ale nedokážeme vůbec nic vymyslet,stále se sveřepě tlačíme středem hřiště a málo využíváme krajních prostorů. Naopak domácí se dostávají do několika šancí z čehož třikrát šli sami na našeho gólmana a jen jejich špatné potenci v zakončení je stav stále bez branek. Z naší strany stojí za zmínku jen střela Noska,která se otřela o tyčku domácí branky. V 37. minutě jde Nosek sám na domácího brankáře,ale neuspěl,vše si zopakoval o dvě minuty později kdy po přihrávce Fleissiga znovu postupuje sám na branku a tentokrát se nemýlil 39.minuta a ujímáme se vedení 0:1. Tak i první poločas končí.
      Do druhého poločasu jsme znovu zdůrazňovali stejné pokyny,zkvalitnit přihrávku,zjednodušit kombinaci a hlavně co nejdříve přidat druhou branku a utkání dovést do zdárného konce. Bohužel obraz hry byl stále stejný jako v prvním poločase,naše akce jsou stále moc upracované,zakončení nedůrazné a domácí stále pouštíme do nebezpečných brejků. Stále nejsme schopni přidat pojišťující branku a tak nám pomáhají sami domácí, kdy jejich obránce zasáhl naší přihrávku a balón neomylně zamířil za záda domácího brankáře, 64.minuta a stav je 0:2. Kdo by si myslel, že nás tato branka uklidní a zápas dovedeme v klidu do zdárného konce tak by se mýlil. Díky malému pohybu a nepřesnostem v přihrávkách stále více pouštíme domácí do tlaku,kdy jen jejich nemohoucnost v koncovce je důvodem,že stav se nemění. To ovšem nevydrží až do konce,běžela 82.minuta a domácí z přímého kopu přeci jen snižují na 1:2. Závěr utkání se tak odehrával v nervózní atmosféře a my jsme se až do konce báli o výsledek. Z našeho trápení nás vysvobodil až hlavní rozhodčí když utkání ukončil.
      Z tohoto utkání je pozitivní pouze to,že jsme získali velice důležité tři body a díky ztrátám našich soupeřů v tabulce nad námi jsme se malinko přiblížili čelu tabulky. Chceme li se prát o přední příčky musíme do dalšího utkání,které bude utkání podzimu se Smíchovem,zlepšit hodně věcí,pohyb,kombinaci,bojovnost,zakončení a hlavně plnit pokyny,které jsou před utkáním dané. Musíme si přiznat,že momentálně se nám herně moc nedaří a proto musíme ukázat hlavně naší bojovnost a když ne kvalitou tak alespoň bojovností urvat poslední dvě utkání před zimní přestávkou.
Utkání hodnotil asistent trenéra Radek Papež

Utkání hodnotí Andy Šimice: V neděli jsme odehráli další soutěžní zápas tentokrát na půdě Dýšiné. Do zápasu jsme vstoupili ledabyle a hned po několika okamžicích jsme mohli prohrávat z penalty. Naštěstí gólman podržel a penaltu i s dorážkou chytil. Až na pár nijak velkých chyb jsme první poločas byli na balonu my a vytvořili si spoustu šancí. Bohužel proměnit se podařilo pouze jednu. Do druhého poločasu jsme nastoupili s náskokem branky a to byla možná chyba. Druhý poločas jsme nehráli dobře, ne že by první jo, ztráceli jsme na jednoduchých přihrávkách a ani aktivita bez balonu nebyla vidět. Naštěstí díky špatné komunikaci stopera a gólmana soupeře jsme zvýšili vedení o další branku. Ke konci zápasu soupeř začal tlačit. Ještě dokázali snížit z přímého kopu, ale nakonec jsme vyhráli. Sice podle mnohých nezaslouženě, ale tři body jsou doma a počítají se.

FK Dýšiná - TJ Sokol Město Touškov     1:2 (0:1)
branky: Nosek, vlastní
sestava: Pecl, Fleissig, Hodina, Šimice, Foltýn, Momotov, Mašek, Hodek, Vild,