I. kolo PKFS Černice

V prvním letošním utkání jsme narazili na velice silného soupeře, v poháru PKFS nám los přiřadil účastníka krajského přeboru TJ Sokol Plzeň – Černice.
Do utkání jsme nastupovali s taktikou nikam se zbytečně nehrnout a hrát především ze zabezpečené obrany. Od začátku zápasu jsme stačili se soupeřem běhat, nebáli jsme se ani kombinovat a výsledkem byla vyrovnaná hra kdy se útoky střídaly na obou stranách. Prvních patnáct minut se hrálo podle stejného scénáře, hra se odvíjela především ve středu hřiště a do šancí se nedostával žádný celek. První velká šance přišla v 18. minutě, to gólman soupeře chyboval a předložil balón přímo na nohu osamoceného Vilda, ten úplně sám tuto tutovkou pohrdl, škoda. O pět minut později se do velké šance dostal i soupeř, ale Procházka v naší brance se vyznamenal a dvě těžké střely zlikvidoval. I nadále se hrál vyrovnaný fotbal, který byl i velice pohledný a šance se střídaly na obou stranách. Bohužel při jedné se zranil Pavel Foltýn (zlomený kotník) a v době kdy jsme hráli o deseti přišel rychlý brejk Černic a soupeř se ujal vedení. O pět minut později přišla znovu rychlá akce soupeře a prohráváme 0:2. I my se dostáváme do šancí, ale na rozdíl od soupeře nedokážeme své šance proměnit. Proto první poločas prohráváme 0:2. Mezi soupeři byl jediný rozdíl a to ten, že Černice dokázaly své šance proměnit v branky a my nikoli, herně jsme za soupeřem nezaostávali a to pro nás byl velice pozitivní poznatek.
Do druhého poločasu jsme nastupovali se stejnou taktikou a soupeře jsme chtěli dál trápit. Bohužel nastal opak, v průběhu prvních jedenácti minut jsme třikrát inkasovali a předvedli jsme něco co lze nazvat  jako ostuda. Od této chvíle si každý na hřišti začal dělat co chtěl, pokyny se neplnily a soupeř nás jednoduše a velice tvrdě trestal, nakonec se skóre zastavilo na 1:8.
Toto utkání nám ukázalo, že dokážeme herně držet krok i s velice kvalitním soupeřem, bohužel jen do té doby kdy je pozitivní i skóre. To co jsme předvedli druhý poločas se nedá nazvat jinak než krach a ostuda. Musíme se naučit hrát a plnit pokyny i za nepříznivého stavu. Pokud se toto nenaučíme budou naše výsledky jako na houpačce, přijde zápas kdy se daří a dokážeme nastřílet třeba osm branek, za týden naopak když se nedaří obdržíme například šest branek od stejně kvalitního týmu. Na tomto problému musíme hodně zapracovat.
Utkání hodnil asistent trenéra Radek Papež.

FOTOGALERIE ODKAZ

Utkání hodnotí Martin Procházka: Hodnocení bych řekl takhle. Začali jsme dobře. Hráli jsme dobře pozičně, moc jsme jim nedávali prostor a díky tomu prvních cca 20 minut neměli nic velkého a hrálo se převážně od vápna k vápnu. Pak se začali postupem času pro ně čím dál víc otevírat okna po krajích a tím se hromadili jejich šance. Nakonec po dvouch dobře vyřešených situacích do prázdné brány vedou 2:0. Kdyby jsme ale proměnili svoje tři hodně dobrý šance, (Nosek, Vild, Mezera), tak mohl být výsledek poločasu úplně jiný. Poločas byl celkem vyrovnaný, akorát oni dokázali proměnit šance, což se nám nepodařilo. Ve druhém poločase jsem už na hřišti nebyl a tak by jsem ho nechtěl hodnotit.

TJ Sokol Město Touškov - TJ Sokol Černice     1:8 (0:2)
branky: Vild
sestava: Procházka (45 min.), Papež, Lenk (45 min.), Hodina, Fleissig, Foltýn (31 min.), Momotov, Mezera, Hodek, Vild, Nosek
střídání: Pecl (45 min.), Vyšata (31 min.), Šimice (45 min.)