Mistrovské utkání TJ Město Zbiroh

Za slunečného počasí proběhlo první mistrovské utkání, ale to sluníčko bylo jediné pozitivní na sobotním podvečeru. Čekal nás soupeř, který byl nováčkem v soutěži, ale nad naše očekávání předvedl velmi dobrý výkon.
První poločas byl koncertem zahazování šancí. Začal to Michal Mašek, který šikovně vypíchl balon soupeři, ale sám před brankářem minul. Další dvě 100% šance zahodil Mezera a ve velkém vápně nevyužil nahrávku od Mezery ani stoper Hodina. A tak až v 41. minutě po nahrávce Noska přesně zakončil Vild střelou k tyči. Bohužel vedení nám do poločasu nevydrželo, snadný tresný kop pustil za svá záda brankář Beneš.
Do druhého poločasu se šlo s tím, že máme před sebou 45. minut a stačí proměnit nějakou z několika šancí. Bohužel i druhý poločas se nesl ve znamení prvního a to zahazování šancí. Nervozita byla cítit ve vzduchu a z kopaček se nám i vytrácela přesnost, ale i tak po závaru ve vápně prostřelil v 80. minutě Hodek z úhlu vše co stálo v cestě. Ale vedení nám opět dlouho nevydrželo a vzápění po nedůsledném bránění v obraně soupeř vyrovnal. Do konce zápasu přišla už jenom červená karta pro domácího Momotova.
Výhra na penalty a pro nás první 2. body do tabulky je málo!
Osobně jsem velmi zklamaný a doufám, že střeleckou smůlu máme vybranou a už to bude jen lepší.

Utkání hodnotí Roman Voith: První zápas nám nevyšel, tak jak jsme všichni chtěli. Takového soupeře by jsme měli přehrát rozdílem třídy. Zápas nám bohužel ukázal mnoho nedostatků. Neproměňování 100% gólových šanci, posouvání a přebírání hráčů, komunikace na hřisti.

TJ Sokol Město Touškov - TJ Město Zbiroh     2:2 (1:1), P.K.: 5:4
branky: Vild, Hodek
penalty: Fleissig 1:1, Papež 2:2, Lenk 3:3, Voith 4:3, Hodek 4:4, Vild 5:4

sestava: Beneš, Voith, Hodina, Lenk, Foltýn (75 min.), Hodek, Momotov (88 min.), Mašek (85 min.), Vild, Nosek (68 min.), Mezera (57 min.)
střídání: Procházka, Kolářský (57 min.), Šimice (75 min.), Papež (85 min.), Fleissig (68 min.), Šůla