Přátelské utkání TJ Sokol Zdemyslice

Ke druhému zápasu zimní přípravy jsme si pozvali do Luční ulice soupeře,který momentálně okupuje 3. příčku okresního přeboru Plzeň – jih TJ Zdemyslice. Do tohoto zápasu jsme šli s úkolem vyzkoušet si rychlý přechod do útoku,časté zakončení a především komunikaci v obrané řadě. Vzhledem k velké absenci hráčů ze základu jsme do sestavy zařadili tři dorostence (Havel, Zahradník a Jedlička), ale i Klepala (TJ Dynamo Studánka) na jehož přestupu k nám se intenzivně pracuje.
     Utkání začalo v naší režii,kdy jsme soupeře zatlačili před jeho branku a vynutili jsme si velkou územní převahu. Soupeř se poprvé dostal přes polovinu hřiště po pěti minutách hry. Ačkoli máme převahu a snažíme se i o častou střelbu,naše zakončení je nedůrazné a stále nemůžeme vstřelit první branku. V této fázi utkání se starají o zakončení především naši útočníci Vild a Nosek a soupeř hrozí jen ojediněle, běžela 20. minuta utkání a souboj hostujícího útočníka s naším Šimicem, který náš obránce podcenil a soupeře zastavil pouze nedovoleně. Z rozehraného trestného kopu se soupeř dostal do gólové příležitosti,kterou naštěstí neproměnil. Běžela 26. minuta a na levé straně se zmocnil balónu Klepal, předvedl svojí rychlost,utekl až k vápnu tam předložil Noskovi a ten již věděl kam míč uklidit 1:0. Po této brance jsme se do soupeře zakousli ještě s větší vervou, ve 28. minutě jsme předvedli krásnou kombinační akci kterou brankou zakončil Klepal,bohužel branka neplatila pro ofsajd. Ve 31. minutě jsme zahrávali trestný kop ke kterému se postavil Vild, jeho střelu hostující zeď nadzvedla a balón se snesl k úplně volnému Zahradníkovi který hlavou vstřelil druhou branku 2:0. Minutu nato předvedli nádhernou akci dvojice Klepal Vild,bohužel Vild trefil jen gólmana. Dostáváme se do mnoha zakončení, ale vypadá to jako by se naši hráči vsadili kdo trefí hostujícího brankáře vícekrát. A tak přišel trest, 38. minuta další nedoraz v naší obraně,Šimice prohrál osobní souboj a hostující útočník sám před Peclem již nezaváhal 2:1. Do konce poločasu se nic nemění,stále se dostáváme do šancí (Nosek,Papež,Vild),ale stále trefujeme brankáře,nebo branku míjíme,proto poločas končí pro hosty velice lichotivým skórem 2:1.
     Do druhého poločasu jdeme s úkolem zlepšit komunikaci v obraně a hlavně zlepšit koncovku. Hned ve 46. minutě vyslal Vild krásně do ulice Noska, který znovu trefuje ,,urostlého brankáře‘‘ Zdemyslic. Zdá se,že naše převaha je ještě větší, v 54. minutě rozehráváme roh,Papež našel neomylně centrem hlavu Noska a vedeme 3:1. Stále hrajeme na jednu branku, ale naši útočníci závodí kdo zahodí víc šancí, na to se již nemohl dívat z obrany Mezera, v 61. minutě získal před naším vápnem balón a rozhodl se,že ho nikomu nepůjčí,přešel s ním přes celé hřiště až se ocitl sám před brankářem a tomu nedal šanci 4:1. Po této brance jsme trochu polevili a nechali hosty aby nám také něco předvedli. V 63. minutě se dostal hráč Zdemyslic sám před našeho Procházku, ale ten chytá. Minutu nato střílí naší branku Nosek,bohužel rozhodčí jí znovu neuznal pro ofsajd. V těchto minutách nebyla hra nijak pohledná, až běžela 69. minuta, Klepal zachytl rozehrávku soupeře a poslal Vilda do sóla, ten nadvakrát uspěl a vedeme 5:1. O minutu déle chybujeme v obraně a soupeř dostává šanci kopat penaltu,tu ovšem bravurně Procházka kryl a tím pravděpodobně definitivně pohřbil všechny naděje soupeře a vzal mu i chuť. My se stále předháníme kolikrát trefíme brankáře,ale i přesto ještě stačíme skóre zápasu upravit, v 80. minutě proměnil svoje sólo Vild a upravil na 6:1. Dvě minuty nato se dočkal i Klepal, který tak podtrhl svůj velice kvalitní výkon,dostal se rovněž do úniku a sám před brankářem vůbec nezaváhal a upravil na konečných 7:1.
     I přes vysoké vítězství nebyl náš výkon optimální,především jsme se trápili v koncovce a několika zaváhání v obraně jsme soupeři nabídli možnosti, které by kvalitní soupeř jistě dokázal zúročit. Přesto chuť útočit a střílet branky byla chválihodná a zaslouží si hráči pochvalu. Je před námi ještě mnoho práce, příprava se nám zlomila do druhé poloviny a díky tomu, že nyní stále častěji budeme pracovat s balónem určitě bude stoupat i kvalita herního projevu.

Utkání hodnil asistent trenéra Radek Papež.

Utkání hodnotí Jan Pecl: K hodnocení zápasu bych mohl napsat asi jen to, že první poločas byl celkem vyrovnaný. I přesto, že jsme jej vyhráli v poměru 2:1, soupeř se držel a hrál s námi vyrovnaně. Pak ale přišel poločas druhý, ve který jsme byli jednoznačně lepší a vytvářeli jsme si mnohem více šancí, které jsme i většinou dokázali proměnit ovšem ne všechny. Bohužel to je naše prokletí, na jeden gól potřebujeme minimálně tři šance, ale to se snad bude postupem času zlepšovat. Hlavní je, že nějaký ty góly dáváme. K závěru bych chtěl vyzdvihnout gólmana Martina Procházku, který si svoje udělal, zodpovědně bez chyb a ještě k tomu dokázal chytit penaltu a tím podržel celej tým. Jednoduše celkově jsme byli lepší a teď už to chce jen převést do mistrovských zápasu. Hrát stabilně a být už jen lepší a lepší.

TJ Sokol Město Touškov - TJ Sokol Zdemyslice     7:1 (2:1)
branky: 2x Vild, 2x Nosek, Mezera, Zahradník, Klepal
sestava: Pecl (45 min.), Jedlička, Mezera, Šimice, Papež, Klepal, Zahradník, Mašek,Vyšata, Vild, Nosek
střídání hokejové: Procházka (45 min.), Havel, Hodek,Fleissig