Přátelské utkání TJ Předenice

K dalšímu přípravnému utkání jsme jeli znovu k účastníkovi okresního přeboru tentokrát TJ Předenice. Toto utkání jsme měli letos poprvé odehrát na přírodní trávě, bohužel po příjezdu jsme zjistili, že terén na který jsme nastupovali neměl s trávou nic společného. Hřiště bylo hodně podmáčené a velmi blátivé. Nebyla to žádná výhoda pro naše hráče, protože se naprosto smazávala herní kvalita, která byla na naší straně. I tak všechno špatné je pro něco dobré, první utkání jarní sezóny se mohou odehrávat na podobných terénech tak proč si to nevyzkoušet.
     Do utkání jsme nastupovali ve velmi improvizované sestavě jelikož nám chybělo devět hráčů. Proto nám v brance pomohl v prvním poločase Jakub Anděl a ve druhé půli starší žák Fanda Nedvěd, do pole se po delší době převlékl i trenér Míra Šiml. Utkání začalo v naší režii, domácí se zakopali na vlastní polovině a v podstatě se rozhodli jen bránit a vyrážet do ojedinělých protiútoků. V 5. minutě jsme se dostali do první tutovky, bohužel Pavel Vyšata sám před brankou jen trefil domácího gólmana. O osm minut později po nepovedené střele Šimla se ocitl Vyšata úplně sám před prázdnou brankou a svojí střelou málem přerazil břevno domácí branky. Dále jsme se neúspěšně snažili dobývat domácí branku, poprvé to  zkoušel po rohu i Nosek hlavou zase těsně vedle. První náznak šance pro domácí se zrodil ve 20. minutě, domácí útočník unikl našim obráncům, ale zakončil rovněž nad. Dalších patnáct minut se odehrávalo podle našich not, bohužel kýžená branka i díky terénu na kterém se nedalo kombinovat stále nepřicházela. Nejvíc se o změnu skóre skóre snažil Nosek, ale stále se nemohl trefit. Hodek rovněž dvakrát vyzkoušel domácího brankáře. Ve 35. minutě mohlo zahřmít na naší straně, domácí útočník utekl našim obráncům a postupoval na naší branku úplně sám, naštěstí trefil jen tyč naší branky. Proto první poločas skončil bez branek.
    Druhý poločas zahájili domácí hráči hodně odvážně, hned po dvou minutách velice dobře rozehráli svůj útok a nebezpečně i zakončili, naštěstí Nedvěd, který nastoupil do druhého poločasu střelu chytil. V 53. minutě již takové štěstí neměl, domácí nacentrovali do našeho vápna a tam možná z ofsajdu, možná i rukou domácí hráč balón dotlačil do sítě, domácí vedou 1:0. Po této brance se domácí ještě více zakopali do obrany a my naopak do jejich obrany bušili. Znovu nás podržel ten nejzkušenější, běžela 61. minuta a po rohu, který rozehrál Hodina hlavou vyrovnává Nosek 1:1. Po této brance se snažíme utkání překlopit na naší stranu, své štěstí zkouší Momotov, Anděl, Nosek, Hodek, tlak narůstá a domácí pouze odkopávají. Konečně jsme se trefili v 75. minutě a kdo jiný než Nosek, který dostal přihrávku mezi obránce sám před brankářem už věděl co s balónem a upravuje na 1:2. Do konce utkání schází patnáct minut a na domácích je hodně patrná únava, již se prakticky o nic nepokouší a my jsme utkání dovedli do vítězného konce.
     Odehráli jsme velice náročné utkání na hodně těžkém terénu a pozitivní je především to, že se nikdo nezranil a na hráčích bylo vidět i když hráli v hodně prořídlé sestavě, že chtějí vyhrát, což se povedlo. Je pravděpodobné, že v prvních kolech se s podobným terénem setkáme a proto nebylo od věci si vyzkoušet na takovém oraništi zahrát. Příští týden odehrajeme poslední přípravný zápas a to s rezervou Přeštic a pak již začíná odvetná část sezóny.

Utkání hodnil asistent trenéra Radek Papež.

Utkání hodnotí Jakub Papež: Předposlední přípravné utkání jsme odehráli s celkem z Předenic. Do zápasu jsme nastoupili hodně oslabení, a proto musel oprášit kopačky trenér Miroslav Šiml, bývalý kanonýr Jakub Andel a do branky se postavil brankář starších žáků František Nedvěd. Terén na hřišti Předenic byl hodně špatný, a tak i vypadala předvedená hra. První poločas jsme soupeře téměř k ničemu nepustili a celkem snadno jsme ho přehráváli. Náš největší kámen úrazu byla koncovka, ve které postupně selhával Nosek, Šiml , Momotov a další. Proto první poločas skončil bez branek na obou stranách. Do druhého poločasu jsme vstoupili poněkud ospale a po zásluze nás soupeř potrestal gólem. To nás ale naštěstí nakoplo a začali jsme hrát to co první poločas. Dvakrát se prosadil Nosek a domů jsme se vraceli s výhrou 1:2. V tomhle utkání šlo spíše než o pohledný fotbal o to, aby se nikdo další nezranil, a to se nám povedlo.

TJ Předenice - TJ Sokol Město Touškov     1:2 (0:0)
branky: 2x Nosek
sestava: Anděl (45 min.), Fleissig, Lenk, Šimice, Papež, Hodek, Šiml, Hodina, Vyšata, Momotov, Nosek
střídání hokejové: Nedvěd (45 min.)