Mistrovské utkání SK Slovan Plzeň 1910

Zápas, který nám opět ukázal že když nebudeme proměňovat šance a nebude se nám chtít běhat, těžko uděláme nějaké body. Vždy se snažíme něco vymyslet, nejen v zakončení, ale i v průběhu hry. A ono by stačilo vše zjednodušit nejen v kombinaci ale i v zakončení. Bohužel, musím konstatovat, že na nás padla krize a cesta ven je pouze v jednoduchosti a kolektivním pojetí hry. Ne že jednotlivci budou chtít vše vzít na sebe. Fotbal je kolektivní sport!

Utkání hodnotí David Vrba: K dalšímu venkovnímu zápasu jsme zavítali na hriště SK Slovan Plzeň, který jsou na tom bodově podobně jako my čemuž odpovídal i průběh zápasu. Do první ložené šance se dostal Vláďa Nosek, ale bohužel jeho obstřelení golmana orazítkovalo pouze tyč domací branky stejně jako dalekonosná střela Lukáše Hodka a lob Honzy Vilda. Domácí měli také několik gólových příležitostí kdy nás podržel golman Honza Pecl a tak po bezbrankovém průběhu zápasu následovali pokutové kopy v kterých neproměnil pouze Adam Mezera a tak bonusový bod zůstal na domací půdě. Oproti minulému týdnu byla patrná větší bojovnost, ale bohužel nás stále trápí neproměňování gólových příležitostí a nepřesnosti v rozehrávce. Potřebovali bychom se dostat do pohody ze začátku souteže a tam se dostaneme pouze v případě že každej zacně pracovat na sobě a ne kritizovat ostatní spoluhráče. Fotbal se hraje v 11 a je postavenej na týmové práci všech (včetně realizacního týmu a náhradníku) nikoliv na individualitách a tak když někdo zkazí balon, musi ostatní máknout a balon vybojovat zpět. Ano, ve světe jsou fotbalové individuality které rozhodují zápasy jak na běžícím pásu, ale nikoliv u nás v ,,B,, třídě.
A na záver: když se nedaří fotbalově, musí se to urvat bojovností. Příště to bude jestě lepší a
  3 body budou naše.

SK Slovan Plzeň 1910 - TJ Sokol Město Touškov     0:0, P.K.: 5:4
branky:
sestava: Pecl, Fleissig, Šimice, Lenk, Foltýn, Hodek, Vild, Mašek (54 min.), Vyšata, Nosek, Vrba (54 min.)
střídání: Procházka, Momotov (54 min.), Mezera (54 min.), Šůla, Beneš, Syrovátka