Přátelské utkání TJ Sparta Sulkov

První přátelské utkání v přípravě na novou sezónu po dlouhé vynucené přestávce jsme odehráli v Sulkově (nejlepší mužstvo okresního přeboru minulé sezóny). V tomto utkání nám scházelo několik hráčů,s aktivní činností skončil Honza Lenk a Michal Mašek. Hodina (pracovně vytížen), pro zranění chyběli Procházka (doléčuje koleno), Kolářský (doléčuje zlomenou nohu), Voith (po operaci třísla) a Nosek (natržené vazy v kotníku). Naopak k dispozici jsme měli navrátilce Kubu Anděla a Matěje Bouzka, dále jsme do zápasu zapojili nováčky Martina Wágnera a Kubu Jedličku kteří k nám přišli z dorostu.
Do utkání jsme vstoupili velice dobře, již v první minutě se do rychlého průniku dostal Lukáš Hodek, ale jeho zakončení bylo zablokováno. Dále jsme diktovali tempo hry a domácí nevěděli kam dřív skočit, běžela 6.minuta a Karbusický rozehrál trestný kop Hodkovi, ten balón potáhl a nacentroval před branku kde již Kuba Anděl věděl co má dělat a otevřel skóre 0:1. Dále jsme měli hru pod kontrolou a domácí jsme poprvé pustili před naší branku v 9.minutě kdy jejich akce skončila rohovým kopem. Ve 14.minutě přišla další rychlá akce, Momotov nastartoval dlouhým balónem Bouzka a jeho přihrávku před branku si domácí hráč sám srazil do branky 0:2. Hned o pět minut později dobře hrající Lukáš Hodek vybojoval míč, zatáhl ho po křídle a po jeho centru upravuje na 0:3 Bouzek. Domácí se před naší branku dostávali jen ojediněle a my jsme se nadále dostávali do zajímavých šancí, které jsme již do přestávky nedokázali zužitkovat.
Do druhého poločasu jsme prostřídali a iniciativu jsme přenechali domácím hráčům kteří toho záhy využili. V 50.minutě domácí útočník napřáhl z velké dálky a jeho střela skončila v horním rohu naší branky 1:3. Po této brance se hra hodně vyrovnala a útoky se přelévaly na obě strany. V 62.minutě přišla z ničeho nic další střela domácích, kterou jsme si sami usměrnili do branky a domácí snížili na rozdíl jedné branky 2:3. Po tomto snížení začali mít domácí více ze hry, přenechali jsme jim střed hřiště a pouštíme je do nepříjemné blízkosti naší branky. Naštěstí jsme vše přestáli a naopak sami jsme skóre upravili v náš prospěch, Karbusický vyslal Anděla do samostatného úniku a ten si s domácím brankářem  poradil 72.minuta 2:4. Tato branka již domácím vzala jakýkoliv elán z kopaček a my jsme se naopak dostávali do jedné šance za druhou, za zmínku stojí dvě tutovky Foltýna, při první postupoval ze strany na brankáře nikým neatakovaný a jeho technické zakončení skončili na tyči, při druhé opět postupoval sám na domácího gólmana a tentokrát vsadil na rasanci, ale výsledek byl stejný, trefil nohy brankáře. Skóre se již nikam neposunulo a my si odvážíme zaslouženou výhru.
Kluci si zaslouží pochvalu za předvedený výkon, po dlouhé zápasové pauze jsme odehráli velice kvalitní první poločas ve kterém jsme soupeři nedovolili prakticky nic, pozitivní byla chuť hrát, dobře jsme kombinovali a kupodivu jsme vypadali poměrně dobře i kondičně. Ve druhém poločasu jsme trochu polevili a to i díky střídání, ale hru jsme většinou diktovali my a utkání dovedli do zdárného konce. Nadále budeme pracovat na zkvalitnění koncovky a uvidíme co přinesou další přípravné zápasy.
Hodnocení utkání od trenéra Radka Papeže.

FOTOGALERIE ODKAZ

Utkání hodnotí Lukáš Hodek: První poločas byl jasně v naší režii. Nepustili jsme soupeře téměř k žádné šanci. Druhý poločas jsme polevili a bylo to znát. Sulkov snížil na rozdíl jedné branky. Hra se trochu otevřela a my z našich X šancí proměnili jedinou. Jako vždy nás trápí proměňování šancí.

TJ Sparta Sulkov - TJ Sokol Město Touškov     2:4 (0:3)
branky: 2xAnděl, Bouzek, vlastní
sestava: Pecl, Fleissig, Šimice, Mezera, Papež, Foltýn, Karbusický, Momotov, Hodek, Bouzek, Anděl
hokejové střídání: Vyšata, Wagner, Jedlička