Mistrovské utkání SK Slavia Vejprnice

Do utkání jsme nastupovali s cílem zapomenout na poslední špatné zápasy a začít znovu stavět na bojovnosti a tím navázat na výkony ze začátku soutěže. Úvod zápasu tak bohužel nevypadal, soupeř na nás nastoupil a prvních deset minut nás zatlačil do obrany a my se prakticky jen bránili. Poté se hra vyrovnala a dostávali jsme se i do šancí, za zmínku stojí Vild sám před gólmanem lobem přestřelil, poté trefil pouze tyčku, další možnost pohnout skórem měli i Nosek a Pecl, bohužel stále nás trápí proměňování šancí a tak následoval trest.
Dlouhý pas mezi naše obránce nikdo nezachytil a soupeř se pohodlně dostal ve 42. minutě do vedení. Tak skončil i první poločas.
Celý první poločas jsme propadali na krajích hřiště, kde nás soupeř přečísloval a směrem dopředu naše hra vypadala spíš na náhodu a vše jsme se snažili řešit dlouhým balónem na útočníky. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavění, začali jsme hrát na čtyři záložníky, před obránce se zatáhl Pecl a Momotova jsme vysunuli na kraj zálohy. Toto se osvědčilo a záhy přineslo i ovoce, 48. minuta a po Noskově přihrávce vyrovnal Momotov. Hned o dvě minuty později přihrává znovu Nosek, tentokrát Vildovi a jdeme v 50. minutě do vedení 2:1. I nadále soupeře přehráváme, začala se nám dařit kombinace a dostáváme se do mnoha šancí, bohužel nás stále trápí koncovka a pojistku jsme nepřipojili. Největší šanci zahodil Vild, který obešel i gólmana hostí a střelou do prázdné branky nechal vyniknout hostujícího obránce, který skluzem zachránil. A trest přišel okamžitě z rozehrání, dlouhý balón do naší šestnáctky u kterého byl Procházka pozdě a hostujícího útočníka jen stáhl. Penalta a v 68. minutě znovu vyrovnáno 2:2. Tato branka nás ovšem nezlomila, ba právě naopak. Po skvělých kombinacích jsme se dostávali do spousty šancí, v 72. minutě přihrál Vild do šance Noskovi a ten střelou z vápna strhává vedení na naší stranu 3:2. Hned o tři minuty později se opět Nosek dostal k míči na boku od šestnáctky, pohrál si se třemi obránci cestou do vápna a nekompromisně zakončil 75. minuta a vedeme 4:2. Do konce utkání jsme již nepustili naší iniciativou soupeře do žádné akce a naopak my jsme nedokázali proměnit několik velice slibných příležitostí k navýšení skóre. I tak jsme utkání dovedli do zdárného konce a hráči hlavně za druhý poločas zaslouží poděkování, znovu se náš výkon přiblížil začátku sezóny a jen škoda naší malé potence v koncovce. V zakončení budeme muset ještě zapracovat a budeme se fotbalem znovu bavit. Věřím,že příští týden na náš výkon z druhého poločasu navážeme a potvrdíme dobrý výkon znovu třemi body z Dýšiné.
Utkání hodnotil asistent trenéra Radek Papež

Utkání hodnotí Ondřej Karbusický: Soupeř začal lépe a prvních deset minut byl aktivnější, pak jsme začali hrát i my, bohužel jsme zahazovali šance a před půli nás soupeř z brejku potrestal. Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a během pěti minut zápas otočili na 2:1. Bohužel i pak jsme pokračovali v zahazováni šancí a po nedorozumění v zadu soupeř z penalty vyrovnal. Naštěstí jsme pak přidali dva góly a zápas dohráli v klidu. Každopádně po serii nezdaru jsou tři body dost důležitý. Na góly se hodně nadřeme, musíme být v koncovce více efektivní.

TJ Sokol Město Touškov - SK Slavia Vejprnice "B"     4:2 (0:1)
branky: 2x Nosek, Momotov, Vild
sestava: Procházka, Fleissig, Mezera, Lenk (63 min.), Foltýn, Momotov (65 min.), Mašek, Karbusický, Vild,
Nosek, Kolářský (9 min.)

střídání: Beneš, Pecl (9 min.), Šůla (63 min.)