TJ Sokol Město Touškov z.s.

oficiální web sportovních aktivit Města Touškova

Přátelské utkání TJ Baník Zbůch

ZPĚT

Další přípravné utkání jsme sehráli ve Zbůchu na hřišti účastníka okresního přeboru, který má ambice postoupit do B třídy. Bohužel doba dovolených hodně ovlivnila naší sestavu, na utkání dorazilo dvanáct omluvenek a sestavu jsme dali dohromady jen díky dorostencům, kteří nám ochotně pomohli, za to jim patří poděkování.
     Utkání začalo poměrně vyrovnaně, my jsme častěji kontrolovali balón, ale nic nebezpečného se v úvodu neodehrálo. V 9. minutě přišlo první varování naší obraně, naštěstí střela domácích mířila mimo branku. O minutu později jsme však předvedli pohlednou a rychlou kombinaci my, Karbusický z vlastní poloviny vyslal dlouhý balón do křídla na Hodka, ten utekl všem a míč naservíroval Zahradníkovi, který do prázdné branky otevřel skóre 0:1. Ani po této brance se na hřišti nic nemění, my držíme balón a domácí vyráží do rychlých protiútoků. V 18. minutě přišla podobná akce jako při první brance, tentokrát pronikl Mezera a míč posadil na hlavu Havla, který navýšil na 0:2. Ve 21.minutě pronikal domácí útočník středem naší obrany a byl zastaven jen faulem, nařízenou penaltu domácí proměnili a snížili na 1:2. Po této brance domácí ožili a my naopak předváděli jednu chybu za druhou. Po půl hodině ještě Karbusický orazítkoval břevno velice podařenou střelou, ale minutu na to přišlo další nedorozumění mezi našimi obránci a domácí skórují 2:2. Po vyrovnání domácí ještě více ožili a ve 39. minutě jsme předvedli stejnou chybu jako při vyrovnání a domácí se ujímají vedení 3:2. Naštěstí minutu nato přihrává před branku Papež na Zahradníka a ten vyrovnává na 3:3. Ještě do poločasu jsme mohli strhnout vedení na svojí stranu, ale Filip, který postupoval sám na branku jen vyprášil rukavice brankáře domácích, proto první poločas končí smírně.
     Do druhého poločasu jsme nastoupili viditelně unavený, hráli jsme pěší fotbal a domácí se dostávali do nebezpečných situací. V 54.minutě zastavili naší akci domácí faulem ve vápně, ale Karbusický z penalty ani netrefil branku. Trest přišel záhy, v 58.minutě domácí hráč pořehodil špatně postaveného Beneše a domácí jdou do vedení 4:3. Ale to není vše o minutu později jsme domácímu hráči dovolili vystřelit z dálky a ten se krásně trefil 5:3. Po této brance jsme byli jako opařeni, nic se nedařilo a díky únavě chyběl i pohyb. Přesto jsme se ještě posledních patnáct minut vzchopili a domácí jsme zatlačili do obrany. V 75. minutě po našem rohu vykopl domácí obránce balón z prázdné branky, ale o minutu později zastavili naší akci domácí znovu nedovoleným zákrokem ve vápně a nařízenou penaltu tentokrát Hodek proměnil 5:4. Po tomto snížení jsme domácí tlačili a snažili jsme se vyrovnat, což se  povedlo. V 83. minutě si vzal míč Mezera a prošel přes celou domácí statickou obranu a vyrovnal 5:5. Závěrečné minuty jsme se ještě snažili strhnout vedení na naší stranu, ale to už se bohužel nepodařilo a utkání skončilo asi spravedlivou remízou.
     V utkání jsme se dopustili velkého množství chyb, které by v soutěži naši soupeři tvrdě trestali, naší omluvou je velmi prořídlá sestava a únava z velkého horka. Věřím, že až se sejdeme v plné sestavě tak konečně předvedeme fotbal na který máme, první možnost máme již příští sobotu kdy na domácím trávníku přivítáme hráče z Tlučné.
Utkání hodnil hlavní trenér Radek Papež.

Utkání hodnotí Adam Mezera: Zápas ve Zbůchu byl další z mnoha přípravných. Spousta lidí na dovolených, obrovské vedro. Ale i tak se utkání odehrálo. Prvních 20 min. zcela v naší režii. Postupem času se hra srovnala soupeř měl možnost střídat hráče. Celkově bych zápas hodnotil spíše negativně z velké části díky mě. Těšíme se na zápas s Tlučnou, kde konečně budeme hrát v plné sestavě.

TJ Baník Zbůch - TJ Sokol Město Touškov     5:5 (3:3)
branky: 2x Zahradník, Havel, Hodek, Mezera
sestava: Beneš, Fleissig, Šimice, Mezera, Papež, Hodek, Momotov, Karbusický, Foltýn, Havel, Zahradník
střídání hokejové: Filip