Tenisové turnaje 2019

Mužská čtyřhra 1.6.2019

Dvanáct dvojic odehrálo skupiny po šesti dvojicích. Turnaje konečně doplnili hráči nejen z Touškova a jsou mnohem zajímavější.
Výsledky:
1. Havlíček - Sušánka
2. Kryč - Ruml
3. Hlaváček - Weisskopf
4. Bohdanecký - Maška

Před branami semifinále zůstali:
Zítka – Suchý, Vaňač – Vicenda, Ďuriš – Karbusický, bratři Randové, Honz – Fišer, Kvapil – Vrba, Borovanský – Wenner, Jančík – Mošna.

Dámská čtyřhra 18.5.2019

Jako druhý byl letos na řadě turnaj v dámské čtyřhře. Přihlásilo se pouze sedm dvojic, o to víc ale byla chuť pořádně si zahrát a užít si den, takže jsme v první části hrály ve skupině každá dvojice s každou, tedy každá 6 zápasů a potom si první čtyři dvojice zahrály ještě o poháry. Celkem jsme odehrály 25 zápasů. Dopoledne ještě se zamračenou oblohou a chladnějším počasím, ale od poledne se začalo počasí vylepšovat, až do krásného slunečna, které jsme trochu podcenily a hodně nás to odneslo spáleným tělem. Na příště už budeme připravené a do povinné tenisové výbavy přidáme i opalovací krémy. Zápasy byly velmi vyrovnané a tak měl hlavní rozhodčí Homer plné ruce práce se sčítáním bodů, 3 dvojice skončily se čtyřmi výhrami, 2 dvojice se třemi výhrami a tak došlo na sčítání vyhraných gamů.
Pořadí umístění v 1. části
1. Boháčová - Vanžurová
2. Vojtěchovská - Trsková
3. Bártová - Vicary
4. Rumlová G. - Straková
5. Syrovátková - Rumlová K.
6. Kubíková - Zimmerhacklová
7. Hirth - Hlaváčková

Boj o poháry:
Boháčová, Vanžurová X Rumlová G, Straková   0:6
Vojtěchovská, Trsková X Bártová, Vicary   6:1
O 3.místo
Boháčová, Vanžurová X Bártová, Vicary   6:3
O 1. místo
Vojtěchovská, Trsková X Rumlová G., Straková   6:4

Vítězkami v letošním roce se staly tedy Jitka Vojtěchovská a Jana Trsková.
Pro zajímavost:Vítězná dvojice loni obsadila 3. místo, v roce 2017 byla 1., v roce 2016 byla 3. a v roce 2015 na 4. místě. V pětiletce se jim tedy daří, ale to vlastně nám všem.

Turnaj "O putovní tenisák "Smíšená čtyřhra
, 28.4.
2019

Už po páté se uskutečnil Turnaj o Putovní tenisák. Z původně plánované soboty 27.4. jsme kvůli pořádání cyklistických závodů přesunuli turnaj na neděli 28.4. Nikomu nevadila změna a tak v neděli v půl 9 nastoupilo 16 dvojic k rozlosování do skupin. Letos poprvé jsme museli předčasně ukončit přihlašování a odmítnout další 4 dvojice.
Dvojice byly rozlosovány do 4 skupin, z nichž první dvě postoupily do čtvrtfinále. Ve 13 h jsme měli odehranou základní část, kde jsme odehráli 24 zápasů. A protože byla super nálada, vylezlo sluníčko a hlavně byla chuť hrát dál, zbývající dvojice si zahráli o umístění a čtvrtfinalisté pokračovali v boji o pohár. Odpoledne jsme odehráli dalších 20 zápasů. Celkem jsme odehráli neuvěřitelných 44 zápasů v době od 9 do 18h.
Ve finálovém boji zvítězili Petra Živná a Jan Sušánka nad domácí dvojicí Iveta Komancová a František Weisskopf a stali se tak již pátými novými držiteli „Putovního tenisáku“. Ten totiž ještě neměl 2x stejného majitele.
Děkujeme hráčům za účast a bezva náladu a těšíme se na všechny při dalším ročníku.
Fotky a průběžné výsledky z turnaje najdete ve fotogalerii.

Celkové pořadí dvojic:
1. místo Živná - Sušánka     9. místo Trsková - Kvapil