Tenisové turnaje 2018

Míchané turnaje 2018

Letošní novinkou v tenisových turnajích byly v říjnu dva zkušební tzv. Míchané turnaje, to znamenalo, že k sobě byly vylosováni hráči do dvojic, které spolu normálně nehrají. Podle výsledků z minulých ročníků byli hráči nasazeni, aby se při losu nemohli potkat.
Mužský turnaj byl zpestřen pěti novými přespolními hráči, kteří vytvořili osm párů s místními a hra byla proto velmi vyrovnaná. Jedinou kaňkou na turnaji bylo zranění Saši Kulika, jehož dvojice turnaj nedokončila.
Dámské míchané čtyřhry se zúčastnilo 12 tradičních hráček, neboť další se pro nemoc omluvily.
Nový systém se osvědčil, a proto se příští rok budou tyto turnaje opakovat.
Děkuje všem za účast, fajn náladu a těšíme se na další tenisový rok.

Výsledky ZDE

Katka a Homer

Smíšená čtyřhra 2018

Super počasí, patnáct dvojic a podle mě asi nejvyrovnanější turnaj, který jsme kdy s Katkou pořádali.  Opět to ale nebyl jen o tenise a výsledcích, spíše o setkání kamarádů, degustaci a legraci.
Po loňském rekordu nás bylo opět hodně, takže bych to nazval tradičním turnajem a vypadá to, že už brzy budeme muset hrát dva dny. Pokud se příští rok přihlásí více dvojic, připravte se prosím na kvalifikační boje. Ještě jednou děkuji všem za účast a prima atmosféru.

Pořadí ve skupinách

Finále
Straková – Weisskopf : Vanžurová – Bohdanecký     5 : 1

Turnaj ženské čtyřhry 2018

Stejný počet dvojic jako u mužů, opět super počasí a dobrá nálada. Tak letos se nám daří. Děvčata si zajistila slušný catering a s chutí vyrazila do bojů o letošní poháry. Systém turnaje - opět rozděleno na dvě skupiny, ve kterých se utkal každý s každým. Sety do šesti a gamy bez výhod se osvědčily, ale turnaj se díky vyrovnaným zápasům stejně protáhl téměř do večera. Vítězství z roku 2015 si zopakovaly Gábina Rumlová a Valča Straková.

Skupina A   skupina B
Bártová - Vicari   Boháčová - Kubíková
Trsková - Vojtěchovská   Rumlová K. - Syrovátková
Hirth - Hlaváčková   Komancová st. - Komancová ml.
Balačínová - Trnková   Rumlová G. - Straková
Pauerová D. - Pauerová V.   Dvorská - Vanžurová
    Patáková - Vaňková

semifinále:
Boháčová - Kubíková   x   Trsková - Vojtěchovská     6:5
Bártová - Vicari   x   Rumlová G. - Straková      2:6

o 3. místo:
Trsková - Vojtěchovská   x   Bártová - Vicari      6:1

finále:
Rumlová G. - Straková   x   Boháčová - Kubíková      6:3

Závěrem bych chtěl poděkovat za fotodokumentaci celého turnaje Pavlovi Hlaváčkovi, jehož super fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii TJ Sokol Město Touškov.

Turnaj mužské čtyřhry 2018

První letošní turnaj se odehrál 21.dubna a byl výjimečný nejen vyrovnanými zápasy, ale obzvláště slunečným počasím, které připomínalo Australian open. Takové horko jsme ještě neměli. Naštěstí jsem od rána hlídal pitný režim všech účastníků, aby vydrželi do konce.  Někteří poctivci si přidávali a po skončení turnaje to na nich bylo vidět.

Turnaj měl ale i další speciality. Konečně se nám podařilo získat nové páry, které oživily stereotyp posledních let. Vyzdvihl bych například dvojici Gryc – Pašinský. Druhý jmenovaný se určitě stal nejstarším účastníkem v historii našich turnajů a všichni jsme obdivovali hru a nasazení 75. letého sportovce. Mnozí z nás si představovali jak na tom budeme my v jeho věku.
            Po nasazení loňských finalistů, bylo jedenáct párů, což je vyrovnané maximum, rozděleno do dvou skupin, v nichž se hrálo každý s každým na jeden set do šesti, bez výhod a tiebreaku. První dvě dvojice ze skupin se pak utkaly v semifinále a finále o vítězné poháry.

skupina A   skupina B
Hlaváček - Weisskopf   Kryč - Ruml
Wenner - Honz   Kvapil - Soukup
Jančík - Mošna   Kulik - Zítka
Vaňač - Hith   Dušek - Vrba
Gryc - Pašinský   Fišer - Sutnar
Karbusický - Kadlec

semifinále:
Hlaváček - Weisskopf   x   Dušek - Vrba     6:1
Kryč - Ruml   x   Jančík - Mošna      3:6

o 3. místo:
Kryč - Ruml   x   Dušek - Vrba      6:2

finále:
Hlaváček - Weisskopf   x   Jančík - Mošna      6:3

Chtěl bych poděkovat za organizaci turnaje svojí ženě Katce Rumlové a několika drahým polovičkám za přinesené laskominy a podporu při zápasech. Myslím, že tento ročník mohu hodnotit jako velmi zdařilý a děkuji všem za účast a předvedené výkony.