Tenisové turnaje 2016

Dne 8.10. se odehrál poslední letošní tenisový turnaj. Tradiční "Mužskou čtyřhru" sehrálo jedenáct párů

Hrálo se ve dvou skupinách, z nichž postupovali první dva do semifinále. Všechny zápasy se hrály na jeden set, finále pak na dva vítězné .
Skupina A
Kulík Alexandr, Buchbauer Lukáš
Kryč Zdeněk, Ruml Dušan
Zajíček Milan, Duba Michal
Karbusický Stanislav ml., Kadlec Bořek
Hlaváček David, Zítka Zbyněk
Wenner Pavel, Hobza Martin
Skupina B
Fišer Richard, Honz Roman
Hlaváček Pavel, Weisskopf František
Hirth Jan, Vaňač Jan
Kvapil Petr, Ptáček František
Král Aleš, Dudek Petr
Semifinále
Hlaváček P., Weisskopf F. x  Kryč Z., Ruml D.     6:3
Zajíček M., Duba M.,  x  Král A., Dudek P.   6:2
Zápas o 3. místo
Kryč Z., Ruml D.   x   Král A., Dudek P.   6:2
Finále
Hlaváček P., Weisskopf F   x   Zajíček M., Duba M.   1:6, 3:6
I přes zpočátku "lehce mokré kurty,menší přerušení deštěm, více mokré kurty" se turnaj velmi povedl . Chladnější  počasí jsme přemohli svařákem a grogem, horkou česnečkou, vynikající paštikou a ke konci ještě klobásami . Vítězové si odnesli skleněné poháry, plakety a všichni účastníci dostali jako dárek klíčenku.

Tenisový turnaj v dámské čtyhře

První zářijovou sobotu se uskutečnil další tenisový turnaj v dámské čtyřhře. Sešlo se osm párů žen. Tentokrát se nelosovalo do skupin, ale protože se dámy na turnaj těšily a chtěly si "pořádně" zahrát, domluvilo se odehrát zápasy "každá s každou", tedy 7 her každý pár. Začalo se kolem 10 dopoledne a protože nám přálo počasí, měli jsme dostatek dobrůtek, občerstvení i tekutin, zápasy pěkně ubíhaly a kolem 16 h už jsme znali vítězky. Stal se jimi pár Renata Hlaváčková a Lada Vaňková, které získaly každá svojí skleněnou trofej. Další umístěné dámy na 2. a 3.místě dostaly v menší podobě plakety. Nakonec to všechny hráčky  společně oslavily. :-)

Tým: Jméno: Pořadí:
RELAS Vaňková Lada  1. místo
  Hlaváčková Renata
VIRUS  Vicari Vendula  2. místo
   Rumlová Gabriela
JASNÝ  Vojtěchovská Jitka  3. místo
   Trsková Jana
MOKA  Rumlová Kateřina  4. místo
   Syrovátková Monika
ŽUŽU
Zimmerhackloá Iva
 5. místo
  Flídrová Monika
IVAL Komancová Iveta ml.   6. místo
  Pauerová Valdemara
H+H Hlaváčková Martina  7. místo
  Hirth Pavla
BALŠTĚP Balačínová Jitka  8. místo
  Ferenčíková Štěpánka

2. ročník tenisového turnaje "O putovní tenisák"

Dne 16.4.2016 proběhl 2.ročník tenisového turnaje smíšených čtyřher. Letos se ho zúčastnilo 13 dvojic, rozdělených do třech skupin. Turnaj byl naplánovám na 9:30 hod, ale protože v noci pršelo, byly kurty ještě moc mokré i když sluníčko se už od rána snažilo, a tak jsme začali o něco později. Podařilo se nám odehrát  skoro všechny zápasy ve skupinách, ale první z dešťů nám turnaj přerušil. Dali jsme si tedy oběd a asi po  1,5 hodinové přestávce jsme pokračovali dál. Některé dvojice ještě za lehkého deštíčku, mokrého kurtu, ale s chutí si to nenechat zkazit. Odehráli jsme ještě čtvrt. a semifinálové zápasy, ale bohužel déšť nás znovu zahnal. A když ani po další přestávce neustával, rozhodli jsme se finálový zápas a zápas o 3. místo přesunout a nechat na soutěžících, aby si termín domluvili sami. Všichni účastníci obrželi malé dárky– přívěšky a turnaj jsme ukončili.

Finálový boj mezi dvojicemi Vaňková-Hlaváček D. a Bártová-Hlaváček P. se odehrál hned v pondělí, protože ani v neděli nám počasí nepřálo. Byl to opravdu boj a krásný zápas, alespoň s částí diváků, kdy ze sebe obě dvojice vydaly maximum svých sil a nakonec v prodlouženém tiebreaku štěstí přálo Martině Bártové a Pavlovi Hlaváčkovi. Vítězové si převzali "Putovní tenisák" a  obě dvojice dostali také medaile. Poslední zápas, dalo by se říci rodinný :-) (Rumlová G, Kulik-Rumlová K,Ruml) o třetí místo se odehrál ve čtvrtek a byl skoro stejně napínavý jako finálový. Ukončil se až tiebreakem a vítězové minulého ročníku manželé Rumlovi získali třetí místo.

Chtěli bychom poděkovat všem účastníkům za jejich výdrž a trpělivost (bohužel s počasím, to ještě zařídit neumíme :-) ) a doufáme, že příští rok dorazí ve stejném, ne li větším počtu.

K+D Rumlovi

SKUPINA A SKUPINA B SKUPINA C
Balačínová - Černý Vojtěchovská - Kašpar Vaňková - Hlaváček D.
Hirthovi Bártová - Hlaváček P. Rumlová - Kulík
Zimmerhacklovi Vicari Syrovátkovi